KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14502036
*
nr 1450 2036
Curt Viberg
(1908-1969), Sverige
Oljemålning, Signerad, Stockholm. Olja på duk, 22x26cm, yttermått inklusive ram: 37x42cm
Curt Viberg, född 1908 i Stockholm, död 1969, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 februari 2022
kl 20:29:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/2 21:56:46
1
100 kr
20/2 21:30:31
2
Vinnande bud
- Tema
21 feb
Stockholm
På Tema Stockholm den 21 februari har vi samlat konst av Slas Stig Claesson, Svenolov Ehrén, Caroline Grinda Christensen, Oscar Hernandez Soriano, Berndt-Rune Jäverbrant, Slava Kliuchnikov, Christina ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt viberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Curt Viberg
Curt Viberg, född 1908 i Stockholm, död 1969, svensk målare.
Läs mer om Stockholm
nr 1450 2036
Curt Viberg
(1908-1969), Sverige
Oljemålning, Signerad, Stockholm. Olja på duk, 22x26cm, yttermått inklusive ram: 37x42cm
Curt Viberg, född 1908 i Stockholm, död 1969, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 februari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/2 21:56:46 | 1 | 100 kr |
20/2 21:30:31 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
21 feb
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den 21 februari har vi samlat konst av Slas Stig Claesson, Svenolov Ehrén, Caroline Grinda Christensen, Oscar Hernandez Soriano, Berndt-Rune Jäverbrant, Slava Kliuchnikov, Christina ...Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt viberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37